Черноморец Балчик постигна ценна победа над вече изпадналия Марица (Пловдив) с 2:0 като гост в среща от 32-ия кръг на Втора лига. Касиано Бузон откри резултата в 28-ата минута от дузпа, а домакините останаха с човек по-малко в 55-ата. Алекс Наков оформи крайното 2:0 за Черноморец четвърт час преди края на мача.

След победата тимът от Балчик остава в зоната на изпадащите с 33 точки, 15-ия Спортист (Своге) има 36 и мач по-малко, а Черноморец (Бургас), който за момента е над чертата, е с 37.

Бургазлии, от своя страна, загубиха у дома с 1:2 от дубъла на ЦСКА 1948. "Червените" поведоха в 19-ата минута с гол на Калоян Стрински. В началото на второто полувреме Даниел Кабанелас изравни, но Радослав Кирилов донесе победата на столичани в 80-ата минута.

В друга среща от кръга Спартак (Плевен) надви с минималното 1:0 друг изпаднал отбор - Бдин във Видин. Единственото попадение в срещата бе дело на Атанасиос Пицолис, а в добавеното време домакините получиха червен картон.