Любимец хвърли бомбата на 17-ия кръг след като победи Ботев (Пд). „Дините" се наложиха у дома с 1:0 над „канарчетата".

Това е втори успех за Любимец над Ботев от началото на сезона, след като в 4-ия кръг тимът на Красимир Мечев победи с 2:1 на "Колежа".

В днешната среща, Ботев изпусна много чисти положения, което им струва и успеха. „Канарчетата" се скъсаха да пропускат, особено през първата част. През второто полувреме, когато падна и гола на Любимец, пловдивчани пък не успяха да реагират по адекватен начин.

Загубата отново поставя под сериозно напрежение треньора Станимир Стоилов, който след неубедителните последни мачове на Ботев трепери за поста си.

Срещата започна по-добре за Ботев (Пд). В 4-ата минута защитата на Любимец изпусна Анисе, който стреля от границата на наказателното поле, но неточно.

В 11-ата минута пловдивчани имаха сериозни претенции за дузпа след като Луис Педро навлезе в наказателното поле отляво и в първия момент успя да надбяга Цветомир Панов, след което смени посоката, а бранителят го препъна. Христо Ристосков обаче подмина ситуацията. Три минути по-късно Иван Цветков стреля опасно, но в аут.

В 23-ата минута Педро засече с глава центриране на Христов, а вратарят се намеси решително. Две минути преди края на полувремето, домакините изпуснаха изгодно положение след като Панов стреля от точката на дузпата, високо над вратата. Второто полувреме започна доста скучно.

В 76-ата минута домакините „събудиха" зрителите. Вълчанов измъкна топката под носа на няколко "канарчета", напредна към наказателното поле и сам срещу Стаховяк направи 1:0. След попадението, „канарчетата" така и не успяха да създадат нещо смислено пред вратата на „дините".

След този мач Ботев е 5-ти с 28 точки. Любимецът е на 10-ата позиция със 17 пункта.