Лудогорец спечели домакинството си на Локомотив (Пловдив), в двубой от 18-ия кръг на Първа професионална лига.

Двата тима, намиращи се в най-добра форма в елита напоследък, направиха зрелищен сблъсък, решен от попадение на Джонатан Кафу.

Последният се разписа за крайното 1:0 още в рамките на първото полувреме от сблъсъка.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си срещата в Разград в чата ни по минути на случилото се:

НА ЖИВО: Лудогорец - Локомотив (Пд)

Камбуров е аут

Домакините са в серия от вече 12 поредни победи, докато гостите бяха спечелили последните си 4 двубоя.

Играчите на Едуард Ераносян тайно се надяваха да продължат с победите и в Разград, макар да бе ясно, че тази задача е изключително трудна.

Снимка 264701

Именно мачът с Локомотив (Пловдив) през първия полусезон беше последната среща, в която Лудогорец не успя да победи.

Днес обаче това не се повтори и "смърфовете" остават без успех при визита в Разград в историята си.

В изиграните 9 мача гостите имат само 1 равенство и 8 поражения на сметката си. Общата статистика също не е особено розова за "железничарите" - 3 победи, 3 равенства и 10 загуби.

Снимка 267481

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев не можеше да използва единствено трайно контузения Витиня днес, но това не беше новина.

Междувременно Ераносян бе без контузените Камбуров, Крумов и Траянов, но въпреки това тимът му се представи на доста високо ниво в мача.

Резултатът бе открит в едва 34-ата минута от първото полувреме, когато Кафу препарира Ел Харуби за 1:0, давайки по-скоро заслужено предимство на състава си.

До почивката Кешеру можеше да удвои аванса на тима си, но изстрелът му се оказа неточен.

Втората част от двубоя започна с натиск на гостите, който обаче бе редуциран, с течение на времето.

В средата на вторите 45 минути Йордан Минев бе принуден да напусне терена, след две тежки нарушения срещу него.

Въпреки наложителната промяна в редиците на домакините, те не се пречупиха и достигнаха до победата в срещата.

Снимка 267482

Така Лудогорец е вече с 6 точки аванс пред втория в класирането на Първа лига - Левски, като е и с мач по-малко.

Локо заема 4-ата позиция в подреждането и днес определено впечатли с представянето си.