Нападателят на Ботев (Пловдив) Фаустас Степонавичус отбеляза гол при загубата на Литва U21 срещу Латвия U21 в приятелска среща.

Игарачът на "канарчетата", който днес навършва 20 години, започна като титуляр за младежкия национален отбор на родината си и остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен.Фаустас беше точен към средата на първото полувреме. В края на редовните 90 обаче резултатът беше равен 1:1. Според регламента на приятелския мач се изпълняваха дузпи. Младите латвийци демонстрираха по-здрави нерви и стигнаха до успеха с 4:2.

Цял мач за Литва U21 изигра полузащитникът Матиюс Ремейкис. Той ще започне подготовка с отбора воден от Душан Керкез, след като беше закупен от Паневежис.