Литекс победи драматично Черно море в мач от 12-ия кръг на „А" група. Ловчанлии реализираха пълен обрат за 2:1 след като изоставаха с 0:1.

Така възпитаниците на Златомир Загорчич се изкачиха на второто място. „Моряците" пък са седми.

Срещата започна с натиск на домакините. В 22-ата минута „моряците" обаче стигнаха до попадение. Коконов центрира от фаул, а Котев пребори купа от игра за 0:1.

Шест минути по-късно Черно море можеше да удвои след като Венков нахлу мощно, но Александров се намери решително. В самия край на полувремето, Джордан беше близо до гола, но Котев изби малко преди той да засече.

В 53-ата Ваюши намери отлично Джордан, който спря с десния крак, прехвърли си топката на левия и вкара за 1:1.

Последваха равностойни минути. В 67-ата минута асът на домакините Джордан се контузи и бе заменен от Миро Манолов. Именно той бе в основата на пълния обрат за домакините. В 84-ата минута Ваюши намери много добре Манолов, който засече за 2:1.