Отборите на Лудогорец и Ботев (Пд) не успяха да се победят в голямото дерби от плейофите на първата седмица. Богаташките селекции и на двата клуба изиграха интересен двубой, който завърши при резултат 1:1.

Домакините поведоха в 21-ата минута, когато Христо Златински бе точен след несъществуваща дузпа. До края на полувремето, играчите на Ботев успяха да изравнят, след като Куртеан бе точен от пряк свободен удар.

До края на срещата шампионите от Лудогорец имаха пълна доминация, ала пропуски на Абало, Платини, Луму и Кишада, лишиха „орлите" от нова победа. Гостите дори изиграха последните 10 минути с човек по-малко, след като Лукин бе изгонен за втори жълт картон.

Селекцията на Стойчо Стоев остава лидер в „А" група с актив от 65 точки. Ботев (Пд) изпревари Левски и вече се намира на 4-то място с 51 пункта.

Минути преди началото на срещата, зрителите на „Лудогорец арена" станаха свидетели на полета на орлицата-Фортуна, която вдигна градуса на настроението. То щеше да се покачи още повече, ако домакините бяха реализирали още в 60-ата секунда. Даниел Абало подаде към Марселиньо. Бразилецът не успя да играе добре с глава, но опитът му се превърна в пас към Луму, който също стреля с глава, ала топката премина на сантиметри от страничната греда на Стаховяк.

Отговорът на гостите също бе подобаващ. Момчетата на Мъри Стоилов създадоха две опасни ситуации чрез Сърмов и Куртеан, които дадоха заявка, че пловдивчани ще търсят трите точки в Разград.

И така след 20 минути равностоен футбол, дербито в „А" група бе помрачено от съдията Александър Костадинов.  Кайсара получи топката в наказателното поле и след леко побутване със Спрокел се строполи на земята. Изненадващо за всички, въпросният рефер посочи бялата точка, с което си навлече гнева на всички от щаба на Ботев (Пд).

Зад топката застана Христо Златински, който запази хладнокръвие и майсторски преодоля Стаховяк, за да изведе Лудогорец напред.

Минути по-късно, шампионите можеха и да удвоят своята преднина, ако не бе изключителният пропуск на Жуниор Кайсара. Йером Луму навлезе мощно в наказателното поле, подавайки на дузпата към непокрития легионер. Крайният бранител обаче се засуети с отиграването си и в крайна сметка, слабият му шут бе спасен от Стаховяк.

Предимството на Лудогорец бе заличено в 41-ата минута, когато гостите от Пловдив ликуваха след изравнително попадение. Александру Куртеан изпълни брилянтен пряк свободен удар, който свари неподготвен Владислав Стоянов и  така резултатът вече бе 1:1.

Домакините започнаха доста амбицирани втората част. Още с първата си атака за полувремето, прострелен пас на Дани Абало достигна до Йером Луму, който обаче прати топката над горната греда.

Малко след това, Жуниро Кишада имаше шанс да се разпише, но изстрелът му премина опасно близко до дясната греда на Стаховяк.

Натискът на „орлите" продължи и в 68-ата минута Дани Абало  пробва техничен шут към далечната греда, който обаче отново не порази пловдивската врата.

Резервата Мишел Платини също опита да даде своя принос за „зелените", но ударът му с глава след центиране от пряк свободен удар, прехвърли горната греда.

Неприятностите за  Ботев дойдоха в 77-ата минута, когато румънският национал Сърджан Лукин бе изгонен заради втори жълт картон и така „канарите" останаха с човек по-малко до края на срещата.

Заключителните минути минаха под диктовката на разградчани. Роман Безяк, Златински и Мишел Платини обаче така и не успяха да донесат трите точки за своя тим.