Черно море удари звучен шамар на Лудогорец. „Моряците" победиха шампионите с 3:1 на „Тича" в мач от 7-ия кръг на „А" група. Възпитаниците на Георги Иванов обезличиха тотално разградчани, които по нищо не подсказаха, че са отбор от групите на Лига Европа.

Загубата на „орлите" може да им коства лидерската позиция в „А" група, ако тази вечер Литекс победи Черноморец в Бургас.

Срещата започна с домакински натиск. Божилов и Илиев опитаха удари по посока на вратата на шампионите, но бяха неточни. В 21-ата минута „моряците" все пак успяха да поведат в резултата. Георги Илиев напредна и подаде към Божилов, който от точката на дузпата разстреля Стоянов за 1:0.

Последваха нови силни изяви за домакините, за сметка на обърканите „орли", които така и не успяваха да направят нещо смислено пред Китанов. Секунди преди края на полувремето, реферът Вихрен Манев отмени гол на „моряците" заради спорна засада на Александър Александров. Играчът на Черно море получи и зверски удар от вратаря Стоянов, в опита му да избие топката.

През втората част,възпитаниците на Георги Иванов продължиха да доминират. В 54-ата минута Божилов вкара своя втори гол след грешка в отбраната на „орлите". Георги Илиев проби по десния фланг и центрира в пеналта, където Моци се размина с топката и тя стигна до Божилов, който от непосредствена близост не сбърка за 2:0.

Шокът за шампионите бе пълен след като в 71-ата минута резултатът стана класически. Защитата на разградчани сътвори груба грешка, оставяйки  Даниел Георгиев да засече подаване в наказателното поле и напълно непокрит да реализира нов гол за домакините.
Лудогорец успя все пак да върне едно попадение. Фабио Ешпиньо стреля много добре от фаул, оставяйки Китанов безпомощен за 1:3.

След този мач Лудогорец е с 15 точки, а Черно море събра 10 пункта и се изкачи на 5-ото място в подреждането.