Ботев (Пловдив) победи Литекс в едно от дербитата на 24-ия кръг на „А” група. „Канарчетата” победиха у дома ловчанлии с 1:0. По този начин, Ботев изпревари ЦСКА в класирането и зае 3-ата позиция.

Срещата на "Христо Ботев" започна равностойно. Първото чисто положение се отвори пред Литекс.

В 10-ата минута Жуниор пропусна шанс да отбележи, след като защитата го остави да стреля по диагонала, но той би в страни. В 23-ата минута Ботев също можеше да вкара. Неделев центрира към Педро, но холандецът не засече.

Седем минути по-късно Неделев стреля от границите на наказателното поле, но Пиргов спаси.

Пет минути по-късно се стигна до доста спорно положение. Илия Миланов спъна Мариян Огнянов и той падна, но съдията подмина ситуацията. Домакините искаха дузпа, но в крайна сметка с такава не се сдобиха.

Втората част започна по-добре за домакините. В 57-ата минута Огнянов центрира към Цветков, който след грешка на Божиков засече и откри резултата за 1:0. В 71-ата минута имаше прострелно центриране в наказателното поле на Ботев,

Ваюши обаче не успя да обработи добре топката. В 86-ата минута Иван Цветков можеше да удвои след удар от далеч. След този мач Литекс почти сигурно се сбогува с евротурнирите, заемайки 5-ата позиция. Ботев пък е трети.