Дойде време и свободняците ни да стартират участието си на Евро 2024 до 20 години в Нови Сад, Сърбия. До момента имаме един бронзов медал, спечелен от Алан Дзабиев в класическия стил. Отново следихте схватките на живо в първия български сайт - ТОПСПОРТ

За съжаление, днес нямахме представители на репешажите, след като отпадналите девойки не бяха изтеглени от своите съпернички. А и денят не се разви никак добре за нас...

Вижте жребия на свободняците ни за Евро 2024 в Нови Сад

Ето кой срещу кого

България беше представена от борец във всяка категория от свободния стил. Днес се бориха петима - Мурад Иляз в категория до 57 кг, Ердал Галип до 65, Калоян Атанасов до 70, Радомир Стоянов до 79 и Андриян Вълканов до 97 кг.

Петър Дойнов е единственият български рефер на Евро 2024 в Нови Сад

Справя се отлично

ЕТО КАК СЕ ПРЕДСТАВИХА НАШИТЕ БОРЦИ:

Първи се бори Мурад Иляз в категория до 57 кг. Той е дебютант на международно състезание. В квалификациите негов съперник беше Ника Зангаладзе от Грузия. Мурад е от село Караманци, Хасково. Съперникът се оказа много силен за нашето момче. Зангаладзе поведе с 4:0 точки, а след 1:40 минути успя да тушира Мурад.

Снимка 673190

Източник: startphoto.bg

В категория до 70 кг, на осминафинал, Калоян Атанасов имаше за опонент Александър Гайдарли от Молодова. И отново нямаше българска радост! Гайдарли поведе с 3:0 до почивката, а след нея натрупа още 7 точки, което значеше загуба за нашия представител с технически туш - 0:10.

Снимка 673213

Лошите новини продължиха с мача на Ердал Галип. В категория до 65 кг, той също загуби на осминафинал от молдовец след 0:10 и технически туш. Сергей Чилчич не му остави шанс - 0:2 до почивката и 0:10 след нея. Чакаме първа победа днес...

Снимка 673215

Андриян Вълканов загуби с технически туш и 2:12 срещу неутралния атлет Шахман Нухаев на четвъртфинал в категория до 97 кг.

Снимка 673217

Последният мач с българско участие за деня беше между Радомир Стоянов и литовеца Паулиус Лескаускас в категория до 79 кг. Съдиите изиграха голяма роля в този осминафинал и очевидно подкрепиха нашия опонент. Тук резултатът е 4:8 краен, а по време на схватката двамата борци така се засилиха, че излязоха от тепиха и подиума, през рекламните пана. Борбата на Радомир от трибуните изгледа неговият баща.

Снимка 673220

Снимка 673222

Добрата новина е, че Калоян Атанасов и Андриян Вълканов отиват на репешажи утре, защото съперниците им Гайдарли от Молдова и неутралният атлет Нухаев стигнаха до финалите. Калоян ще играе втори репешаж, ако спечели първия.