Синът на президента на Хърватия Зоран Миланович - Марко, спечели бронзовия медал при класиците в категория до 130 кг на Евро 2024 до 20 години. Първенството е в Нови Сад, Сърбия.

Марко дори се смущава, когато се подчертава, че баща му е президент на страната, което е страхотно послание за всички млади спортисти, че "без пот, кръв и сълзи" няма успех, който и да е баща ти.

Хърватия не спечели нито една квота за Олимпиадата, а сега малко радост в този спорт им носи именно Марко Миланович, който е на 19 години.

Именно фактът, че е син на президента обаче, със сигурност ще предизвика интерес и новината ще бъде отразена в много световни медии. Въпреки че става въпрос за спорт, в който със сигурност работиш повече от футбола и получаваш малко медийно внимание - на ниво някоя футболна трета дивизия.

Марко първо победи литовеца Балдисиус (10:2), преди да загуби от Юсуф Бакир (3:0) на четвъртфиналите. При влизането на турчина във финала той получи втори шанс, от който се възползва. Първо победи гърка Гкирнис (9:0), а в борбата за медала Марко преодоля със страхотна борба арменеца Армаис Хартуниджан (9:4).

Това е първият медал за Миланович-младши на голямо състезание, пише vecernji.hr.