Въндзин Суй и Конг Хан спечелиха първите златни медали от провеждащото се в столицата на Финландия Хелзинки световно първенство по фигурно пързаляне.

Китайският дует получи 232.06 точки в състезанието на спортни двойки и се изкачи за първи път на най-високото място на почетната стълбичка. Досега те имаха два сребърни медала.

Снимка 286279

Германците Альона Савченко и Бруно Масо също се изкачиха едно място по-нагоре спрямо миналата година и станаха втори с 230.30 точки.

Европейските шампиони руснаците Евгения Тарасова и Владимир Морозов допълниха местата на подиума.

Световните шампиони Меган Дюамел и Ерик Радфорд останаха на седмото място, на което бяха след кратката програма.

Стартира и състезанието при мъжете. Испанецът Хавиер Фернандес поведе с рекордните за него 109.05 точки. Световният шампион японецът Шома Уно е втори с 104.86, а бившият шампион Патрик Чан от Канада също премина границата от 100 точки и записа 102.13 точки.