Първата ракета на България Виктория Томова отпадна в първия кръг на тенис турнира в Ухан в турнира на двойки. Софиянката в партньорство с полякинята Магдалена Фрех загубиха от китайките Яфан Ван и Ифан Сюй с 2:6, 6:4, 7:10.

Мачът бе изпълнен с пробива, като в първите пет гейма на първия сет имаше пет поредни пробива, след които представителките на домакините поведоха с 3:2. До края на частта те взеха още веднъж подаването на българката и полякинята и затвориха сета при 6:2.

Във втората част и двата тима стабилизираха сервисите си, като Томова и Фрех първи направиха пробив за 3:1 и въпреки че бяха изравнени, отново нанесоха удар в десетия гейм и изравниха резултата от сетовете след 6:4.

В третата част, която бе дълъг тайбрек, родната състезателката и Фрех поведоха със 7:6, но след това китайките спечелиха всички точки до края на срещата, която спечелиха с 10:7.

Във втория кръг на турнира Ван и Сюй ще играят с поставената под номер 1 двойка в турнира между канадката Габриела Дабровски и новозеландката Ерин Рутлиф, които почиваха в първия кръг.

По-рано днес Томова постигна драматична победа над американката Ашлин Крюгер с 1:6, 7:6(8), 7:5, като спаси четири мачбола, а двубоят продължи 2 часа и 37 минути. Във втория кръг тя ще се изправи срещу американката Коко Гоф, която е поставена под номер 4 в основната схема на турнира.