Шампионът от Откритото първенство на Франция и номер 2 в Световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) победи Томаш Бердих (Чехия) със 7:6 (1), 6:4, 6:2 и за втора поредна година се класира за полуфиналите на турнира от Големия Шлем Уимбълдън.

Испанецът показа доста по-добра игра, отколкото в предишните си два двубоя с Робин Сьодерлин (Швеция) и Михаил Южний (Русия). Бердих, номер 7 в схемата, оказа съпротива на своя съперник само в първия сет. Тогава Надал проби още във втория гейм сервиса на своя противник, но чехът върна пробива веднага и в крайна сметка се стигна до тайбрек.

В него Бердих загуби с 1:7, след като Надал поведе с 5:0 и спечели сета за 58 минути. В следващите два сета чеха не можа да се противопостави с абсолютно нищо на развихрилия се испанец и след още два часа игра номер 2 в света стана първият 1/2-финалист при мъжете.

Двамата тенисисти имаха проблеми със силния вятър на централния корт, но успяха да се приспособят бързо към него. Испанецът играе мач на Уимбъдлън в пети пореден ден без почивка, след като заради дъжда предишните му срещи бяха прекратявани многократно.

Новак ДжоковичНа 1/2-финала Рафаел Надал ще играе с Новак Джокович (Сърбия) (на малката снимка), който драматично победи в петсетов трилър Маркос Багдатис (Кипър) със 7:6 (4), 7:6 (9), 6:7 (3), 4:6, 7:5. Срещата между двамата бе много интригуваща и продължи над 4 часа.

Интересното е, че този 1/2-финал ще е повторение на срещата между Надал с Джокович от същата фаза на втория турнир от Големия Шлем - "Ролан Гарос", който спечели испанеца.

Първите два сета бяха спечелени от Джокович след два тайбрека. В първия Новак успя да пробие рано кипърския си съперник и победи със 7:4. Във втория двамата бяха много равностойни, но все пак поставения под №4 Джокович спечели с 11:9 точки.

Третият сет бе взет от Багдатис, който надделя със 7:3 точки. Последва нов сет в полза на Багдатис, но в последния Джокович сломи съпротивата на противника си и спечели мача със 7:5 гейма в последния сет.