Рафаел Надал се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън", след като успя да обърне мача срещу Михаил Южни от Русия. Испанецът спечели след 4:6, 3:6, 6:1, 6:2, 6:2. Южни взе първите два сета след добра игра и стабилен първи сервис. След това руснакът получи някаква травма в кръста и после Надал набързо изравни сетовете. В петия левичарят от Майорка направи два пробива за 2:1 и 4:1 и затвори мача след 3 часа и 4 минути.

Съперник на финалиста от 2006 г. Надал ще бъде Томаш Бердих. Чехът разби Йонас Бьоркман с 6:4, 6:0, 6:7(6), 6:0.

Сърбинът Новак Джокович изхвърли шампиона от 2002 година Лейтън Хюит в равностоен мач след 7:6(8), 7:6(2), 4:6, 7:6(5). В заключителния тайбрек Ноле поведе с 4:0 на австралийския ветеран и успя да стигне първия си четвъртфинал на тревата в Лондон. Противник на Джокович ще бъде Маркос Багдатис, който надигра Николай Давиденко със 7:6(5), 7:6(5), 6:3.

Американската тенисистка Винъс Уилямс се доближи до четвърта титла от „Уимбълдън". 23-ата в схемата се класира за полуфиналите, след като се справи с №5 Светлана Кузнецова от Русия с 6:3, 6:4. Вчера Винъс отвя в два сета и Мария Шарапова.

Уилямс направи общо три пробива, а допусна един. Успя да реализира 23 печеливши удара при 20 непредизвикани грешки и записа точки при 11 от 12 излизания на мрежата. Сервисът на 27-годишната тенисистка отново бе силно оръжие. Победителката направи само 3 аса, но редовно сервираше със скорост над 185 км/ч, като рекордното подаване бе 197 км/ч. Уилямс спечели турнира в Лондон през 2000, 2001 и 2005 година.

Съперничката на Винъс Уилямс ще бъде Ана Иванович. Сръбската тенисистка победи Никол Вайдишова от Чехия с 4:6, 6:2, 7:5. В третия сет Иванович губеше с 3:5 и спаси три мачбола, след което спечели останалите геймове до края. Вайдишова се отчая и направи двойна грешка при втория мачбол на Ана, която за първи път стига до тази фаза в Лондон. В другия полуфинал играят Жюстин Енен и Марион Бартоли.