Българските волейболистки ще играят от 00:10 часа срещу Чехия. Това ще бъде четвъртата им среща от тазгодишното издание на Световното Гран При. Мачовете от този уикенд ще се проведат в столицата на американската територия Пуерто Рико, Сан Хуан.

Волейболните националки ще играят в края на седмицата три мача в Пуерто Рико

Иван Сеферинов, заяви че турнирът Гранд При не е приоритетен за отбора

"Лъвиците" ще търсят три победи в битката им за класиране за финалната четворка. Те допуснаха една загуба от Германия, но с оглед на оставащите им съпернички могат да спечелят всички оставащи срещи. От групата в Пуерто Рико, Чехия е най-силният отбор, но не трябва да бъдат подценявани нито домакините, нито бойките представителки на Канада. В момента нашият отбор заема пето място от общо 12 участващи тима във второто ниво на Световното Гранд При.

Иван Сеферинов реши да даде почивка на ненамиращите се в оптимално състояние Елица Василева и Христина Русева. Диагоналката Емилия Николова сключи граждански брак и също не пътува до карибския остров.

След края на турнира в Пуерто Рико нашите момичета ще отпътуват директно за хърватския град Вараждин, където ще изиграят последните си три срещи.