Женският национален отбор по волейбол на България постигна шеста победа от шест мача в квалификационна група „Е" за Евро 2009 и се класира на първенството на Стария континент.

На последния си мач на турнира в Габрово възпитаничките на Драган Нешич спечелиха с 3:0 срещу Хърватия.

Преди седмица, на турнира в Загреб, българките спечелиха и трите си мача.

Българските волейболистки зарадваха препълнената зала "Орловец" в Габрово, след като победиха отбора на Хърватия без да загубят нито един гейм - 3:0, и подпечатаха визите си за европейското.
На нашите състезателки беше необходим само един гейм, за да си осигурят участие на шампионата на Стария континент.
Българките спечелиха най-категорично първия гейм - 25:16. В оставащите две части българският отбор игра атрактивно, за да достави удоволствие на публиката и заслужено получи аплодисменти от феновете.

Хърватският отбор водеше с 24:20 в края на втория гейм, но нашите демонстрираха отлична игра в защита и постигнаха обрат до
27:25.

Ситуацията в края на третия гейм беше подобна, но тогава българките отново показаха по-голяма мобилизация, спечелиха с 26:24 и се поздравиха със заслужена победа с 3:0.

Съставът на България: Ева Янева, Любка Дебърлиева, Радостина Цитигой, Елена Колева, Страшимира Филипова, Илияна Петкова, Мария Филипова-либеро (Нели Нешич, Елица Василева)