Марек Юнион-Ивкони постигна очаквана чиста победа над Славия в днешния си мач от Суперлигата на НВЛ Бачково изворна вода, предаде bgvolleyball.com. Пред над 650 зрители в своята зала шампионите бяха бързи, точни и ясни срещу тима от квартал Овча купел, побеждавайки го с категоричното 3:0 (25:21, 25:17, 25:19) за по-малко от час игра.

В този мач Найден Найденов си позволи да даде шанс на някои от своите резервни състезатели да поиграят, а на някои от титулярите да получат заслужена почивка.  Въпреки това, с отлична игра на своята блокада, дупничани емнаха своите гости от самото начало и стигнаха до 7 точки аванс в първия гейм.  После позволиха на софиянци да го постопят, но все пак затвориха частта при 25:21.

Във втория гейм Белите се поокопитиха, заиграха по-добре на сервис и блокада и успяха да наваксат изоставането си от 4 точки, което имаха при 9:13, за да излязат напред с 14:13.  Те удържаха преднината си, но само до второто техническо прекъсване.  След това Марек отново се развихри и с отлични начални удари позволи на противника да отбележи само още 1 точка до края на гейма - 25:17.

В третата част домакините напълно контролираха положението и само увеличеният непредизвикан брак в тяхната игра даде възможност на Славия да стигне до 19 точки в гейма.