Пирин Балканстрой (Разлог) поведе с 1:0 победи във финалната серия от мъжката Суперлига на България. В препълнената със зрители зала „Септември" вицешампионите победиха Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:21, 14:25, 25:23, 25:23), но с добрата си и равностойна игра дупничани направиха заявка за интересна борба за титлата докрай.

Снощи най-интересна и завързана бе четвъртата част. Тя бе много подобна на третата, но двата тима се захапаха още по-здраво за всяка точка. Равновесието в резултата и играта се запази почти до края, когато нервите на гостите не издържаха. Дупничани допуснаха наивни грешки, с които се лишиха от тайбрек в този първи финален мач.

Златан Йорданов стана топреализатор на мача с 18 точки. Елчинов и Бахов добавиха съответно 17 и 15 за „Марек". Двата центъра на „Пирин" - Светослав Гоцев и Костадин Гаджанов, пък бяха най-резултатни за победителите с по 14 точки.

Вторият двубой от финалния плейоф е в Дупница на 17.04. от 17.30 часа. Ако се стигне до трети решителен мач той ще бъде в Разлог, припомня „Е-79 Нюз".