Кучине Лубе Чивитанова и Александър Николов победиха с 3:1 (25:18, 27:25, 20:25, 25:16) Итас Трентино Тренто и Матей Казийски в четвърти мач от финалната серия в първенството на Италия по волейбол.

Шампионът от миналия сезон изравни резултата в серията на 2:2, като петата и решителна среща ще се проведе на 17 май в Тренто.

Българският национал Николов се отличи със 7 точки в полза на победителите. Неговият съотборник Марлон Янт беше най-резултатен с 24 точки в двубоя, продължил близо два часа.

Страх от преумора спира Казийски за националния

Звездата още не е дал окончателен отговор на Пламен Константинов

Българският посрещач Казийски реализира 16 точки за гостите, докато Алесандро Микелето добави още 12 точки.

Решителен за крайния изход се оказа вторият гейм, когато Чивитанова направи обрат от 19:22 до 27:25, за да си осигури солиден аванс в хода на мача.