Волейболният отбор на Левски постигна пълен обрат над вечния съперник ЦСКА в дербито помежду им тази вечер. "Сините" спечелиха с 3:2 (21:25, 25:27, 25:23, 25:19, 17:15), въпреки че "червените" поведоха с 2:0.

Двубоят се игра в зала "Универсиада" пред погледа на над 500 зрители.

Вечното дерби отново разбуни духовете у нас

Единственият сблъсък, който през годините не пропусна нито един сезон

След този успех, момчетата на Владо Николов заемат 6-ото място във временното класиране, а на сметката си имат 11 победи, 8 загуби и 32 точки. ЦСКА пък е трети с 13 победи, 6 загуби и 44 точки.

Първият гейм бе доста равностоен поне в първите минути на срещата, но "червените" успяха да напреднат доста бързо и завършиха спечелвайки с 25:21 след сервис в аут на руснака Евгений Банов и страхотен блок на Владимир Станков.

В началото на втората част, Левски се посъвзе и дръпна с 3:1, но ЦСКА отново не позволи резултатът да се задържи в полза на "сините" за по-дълго време. До последно гонитбата между отборите продължаваше, но "червените" отново взеха гейма с 27:25.

Снимка 340065

В третия, четвъртия и петия гейм Левски показа коренно различно лице и въпреки че отново силите в "Универсиада" бяха до последно почти изравнени, "сините" спечелиха последните три части и достигнаха до пълен обрат с 3:2.