Довечера от 21:00 часа е третият мач на момичетата на Тони Зетова на световното първенство по волейбол за девойки до 23 години в Словения. Българките са на второ място във временното класиране на група "B" с две победи и геймова разлика 8:2 и ще имат за съперник отбора на Куба. Начело е Бразилия също с две победи, но без загубен гейм.

Разгромна победа на младите волейболистки срещу Кения

Българките загубиха едва 23 точки в четирите гейма

Двубоят с Куба е от типа - задължителна победа. Кубинките, които доминираха дълги години в дамския волейбол, участват на турнира с не особено силен отбор. Те загубиха два пъти с 0:4 от Турция и Бразилия и се очаква да спорят с Кения за предпоследното място в групата.

Всяка подценяване е опасно. Това се видя вчера в четвъртия гейм срещу Кения, когато африканките успяха да намалят резултата до 10:11.

Решителните срещи са след почивния ден в сряда. Нашите момичета се нуждаят от поне една чиста победа срещу Турция или Бразилия, за да се класират за полуфинал. Съществуват и варианти с минимални загуби, но по-добре да не се стига дотам.