Българските волейболистки до 23 години разгромиха Кения с 4:0 (15-1, 15-5, 15-6, 15-11) в мач от световното първенство в Словения.

Блестящ старт на българските волейболистки на световното до 23 години

"Лъвиците" пречупиха Япония в 6 гейма

Това е втора победа в турнира на "младите лъвици", които отново показаха много мощна игра. Африканките играха с много брак и нашите много бързо трупаха точка след точка. В първия си мач вчера кенийките спечелиха 28 точки срещу бразилките. Резултатът от първия гейм 15-1 е красноречив.

Мачът продължи около един час, като беше прекъснат за известно време в началото на четвъртия сет за оказване на медицинска помощ на кенийска волейболистка. След това качеството на игра на българките спадна много и Тони Зетова се наложи да върне в игра Мирослава Паскова, която реализира 8 точки в мача. Ралина Дошкова завърши с 7 точки, а Димитрова, Станчулова, Кръстева и Чаушева отбелязаха по 6 точки.

Тони Затова започна с: Гергана Димитрова, Полина Нейкова, Ивета Станчулова, Мирослава Паскова, Мария Данчева, Силвана Чуашева, либеро - Жана Тодорова. Във втория сет в игра влязоха: Мирела Шапхазова, Моника Кръстева, Ралина Дошкова на местата на Димитрова, Нейкова и Чаушева. В трета част дойде ред на 3. Вангелия Рачковска и 10. Елица Баракова да заменят Данчева и Паскова.

Утре българките ще играят от 21:00 часа с Куба, която в първата си среща беше разгромена от Турция с 0:4.