Динамо (Москва) зае четвърто място в тазгодишното издание на европейската Шампионска лига по волейбол за мъже.

Тимът на българския национал Матей Казийски загуби малкия финал срещу Локомотив (Белгород) с 1:3 гейма в зала "Лотоматика" в Рим.

Отборът от Белгород се наложи след 25:19, 21:25, 25:20 и 25:20 в отделните части.

Българинът бе най-резултатен в мача, като завърши с 15 точки за столичния тим.

Волейболистите на Сисли Тревизо станаха новите европейски шампиони. Италианците надиграха гръцкия Ираклис с 3:1 гейма в много интересен и равностоен финален двубой.

Точно 105 минути бяха нужни на домакините за да стигнат до победата, след 25:23, 23:25, 25:23 и 26:24 в отделните части. Алесандро Феи се превърна в герой на мача, като записа 33 точки за успеха на Сисли.

Така гърците за втори пореден път стигнаха до решителния двубой и загубиха в него. Миналата година Ираклис отстъпи на финала на френския Тур на Владимир Николов.