Витоша (Бистрица) загуби с 0:1 от втородивизионния руски Факел (Воронеж) в контролна среща. Двубоят се проведе в турския курорт Белек.

Единственото попадение в срещата падна от дузпа в 50-ата минута и бе дело на Сипенко.

Вратарят на Витоша Християн Василев на два пъти се намеси решително през първата част, а удар на играч на руснаците мина близо до гредата.

В края на полувремето стражът на Факел спаси удар на Стефан Христов.

В 50-ата минута Тодор Гочев извърши нарушение в наказателното поле, а Сипенко се разписа от отсъдената дузпа.

Шест минути по-късно вратарят на Факел отрази удар на Милев. До края на срещата липсваха голови положения.

Витоша: Василев, Гьонов, Купенов, Бонев, Попев, Садула, Лазаров, Котев, Вълчанов, Милев, Христов (Радев, Гочев, Милчев, Цанков, Кутев, Петров, Кочилов, Амзин, Долапчиев)

Витоша загуби от Шахтьор (Солигорск)

Тимът на Росен Кирилов отстъпи с 1:2 на сребърния медалист в беларуския шампионат