Бившият футболист на Левски Роналдо бе точен при разгромната победа на Ростов с 4:1 като домакин над Факел (Воронеж) в мач от 7-ия кръг на руската Премиер лига.

Бразилецът се разписа в 72-ата минута, правейки резултата 3:1 в полза на Ростов.

Преди това, домакините поведоха с 2:0 до края на първото полувреме с голове на Николай Комличенко и Максим Осипенко от дузпа в 23-ата и 45-ата минути.

Владимир Илин намали изоставането на гостите от Воронеж в 68-ата минута, но попадението на Роналдо, а след това и на Егор Голенков в 84-ата минута гарантираха победата на домакините.

След този успех Ростов вече има 11 точки и се изкачи на 7-ото място във временното класиране. Факел (Воронеж) пък остава на последното 16-о място с 4 точки.