Наоми Осака спечели първата си титла от турнир от Големия шлем. 20-годишната японка победи Серина Уилямс с 6:2, 6:4 за 1 час и 19 минути и триумфира на US Open.

Двубоят завърши по неприятен начин, тъй като Серина получи серия от наказания от съдията Карлос Рамос. Тя първо бе предупредена за съвети, получени от треньора й Патрик Муратоглу от трибуните.

След това бе наказана с директна точка за съперничката й, тъй като счупи ракетата си в корта. Следващата санкция по правилник означаваше директно загубен гейм. Съдията я наложи за устните нападки, с които тя го засипа и по-специално за това, че го нарече "крадец". С този гейм Осака поведе с 5:3, а малко по-късно спечели мача.

Като цяло Уилямс не използваше едно от силните си оръжия - сервиса, като в първия сет вкара едва 38% първи начален удар и направи 4 двойни грешки. Ударите на Осака обаче имаха и силата, и точността, от която имаше нужда.

Наоми Осака е първата японка на финал в турнир от "Големия шлем"

Тя прекърши американката Медисън Кийс с 6-2, 6-4