Американската тенис легенда Серина Уилямс ще направи завръщане на сингъл на тазгодишния турнир от Големия шлем Уимбълдън, след като получи последния "уайлд кард" в неделя.

Седемкратната шампионка от Откритото първенство на Великобритания вече беше сигурна за завръщане в турнира за първи път от четири години, след като по-рано прие "уайлд кард" за надпреварата на двойки със сестра си Винъс.

23-кратната шампионка от Шлема се завърна на корта след четиригодишно отсъствие в Лондон по-рано този месец, играейки на двойки с канадката Виктория Мбоко. След това Уилямс игра на двойки и в Берлин.

За последно Серина Уилямс игра мач на сингъл на Уимбълдън през 2022 година, когато загуби от Армони Тан в първия кръг.

След Откритото първенство на САЩ същата година американката заяви, че ще се "развива далеч от тениса", въпреки че официално не е приключвала кариерата си.

Серина Уилямс игра за първи път на Уимбълдън през 1998 година, достигайки до третия кръг на сингъл.

Тя триумфира за първи път през 2002-а, побеждавайки по-голямата си сестра Винъс на финала, като се превърна в доминиращата сила в женския тенис, прекарвайки общо 319 седмици като водачка в световната ранглиста.

Уилямс добави титли на сингъл през 2003-а, 2009-а, 2010-а, 2012-а, 2015-а и 2016-а година, а също така спечели шест титли на двойки в тандем с Винъс.

Серина Уилямс за завръщането си: Става въпрос за това децата ми да ме видят да играя

Серина Уилямс за завръщането си: Става въпрос за това децата ми да ме видят да играя

Тя нам големи очаквания за завръщането си