Възходът на Шалке 04 продължава с всичка сила. Отборът вече е само на 4 точки от класиране за евротурнирите, след като не стартира текущия сезон по възможно най-добрия начин.

Тимът от Гелзенкирхен спечели гостуването си на Майнц 05 с 1:0.

Единственият гол в мача бе отбелязан от Колашинац, разписал се в 50-ата минута на срещата.

Успехът идва три дни след драматичното класиране за четвъртфиналите в Лига Европа, изковано с 2:2 на терена на Борусия (Мьонхенгладбах).

Мьонхенгладбах потъна в сълзи, Шалке елиминира Борусия по невероятен начин!

Обрат от 0:2 до 2:2 класира състава от Гелзенкирхен в следващата фаза от надпреварата

Сеад вкара гола за Шалке, но преди това вратарят на тима Феерман спря домакините с поредица от класни намеси. В последните секунди Набил Бенталеб пропусна сам срещу стража на Майнц 05.

След паузата "кралскосините" приемат регионалния съперник Борусия (Дортмунд), в очаквания с най-голям интерес от запалянковците им сблъсък.

Тимът от Майнц пък вече има 12 загуби от 25 мача и е в дългия списък от застрашените от бараж.