Борусия (Мьонхенгладбах) беше елиминиран от Шалке 04 в турнира Лига Европа.

В среща-реванш от 1/8-финалите на надпреварата двете единайсеторки не се победиха, завършвайки наравно - 2:2.

Битката на "Борусия-Парк" беше изключително драматична, като след 1:1 в първата среща, "тъмносините" продължават напред.

Шалке и Борусия (Мьонхенгладбах) оставиха развръзката за реванша

Двата отбора завършиха при равенство 1:1

В последните си 10 мача във всички турнири, единайсеторката на домакините бе записала общо 6 победи, 1 равенство и 3 загуби. Шалке не бе чак толкова впечатляващ, като разполагаше с 4 победи, 4 равенства и 2 загуби. От тях 2 успеха, 1 реми и 2 поражения бяха регистрирани в последните 5 гостувания на тима.

Шалке сложи край на негативната си серия

"Класика" срещу Аугсбург за тима от Гелзенкирхен

В предишните 10 директни срещи между двата отбора пък, домакините имаха 6 победи, гостите 3 и 1 път те бяха завършвали наравно.

На терена на Борусия съставите имат изиграни вече 5 двубоя, като домакините са безапелационни - 4 успеха, но и едно равенство... Днешното такова, което за съжаление е с отрицателен знак за състава.

То бе записано по доста невероятен начин, като домакините водеха с 2:0 и вече се виждаха със сигурност в следващата фаза, но допуснаха авансът им да бъде заличен.

Снимка 283891

Кристенсен откри в 26-ата минута, а в продължението на първата част Дахуд покачи на 2:0.

Снимка 283890

Само 9 минути след почивката обаче Горецка загатна, че това няма да е всичко в мача, вкарвайки доста щастлив гол за 2:1, възползвайки се от неравност на терена.

Крайното 2:2 оформи Бенталеб. Той бе точен от дузпа, разписвайки се в 69-ата минута.

Снимка 283888

Въпреки неистовите опити на домакините да стигнат до нова промяна в резултата, такава не бе записана и по този начин Шалке изуми голяма част дори и от собствените си фенове по трибуните, продължавайки в следващата фаза от турнира.