Аржентина спечели драматичен четвъртфинален мач от Копа Америка срещу Еквадор, след като се наложи след изпълнение на дузпи с 4:2. Двубоят на Стадион NRG в Хюстън завърши 1:1 в редовното време.

Лисандро Мартинес откри резултата за "гаучосите" в 35-ата минута, но Кевин Родригес изравни за Еквадор в добавеното време на мача. В 46-та минута Енер Валенсия стреля в гредата от дузпа.

Бившият играч на ЦСКА Жорди Кайседо влезе в игра за Еквадор в края на мача и отбеляза една от дузпите за Еквадор, но тя не се оказа достатъчна, защото неговите съотборници направиха 2 пропуска, а за Аржентина пропусна само Лео Меси.

Аржентина ще се изправи срещу победителя от срещата между Венецуела и Канада на полуфинала.

Аржентина - Еквадор 1:1

1:0 Лисандро Мартинес (35), 1:1 Кевин Родригес (90+1)

При дузпите: Меси пропуска, Мена пропуска, Алварес 1:0, Минда пропуска, Мак Алистър 2:0, Йебоа 2:1, Монтиел 3:1, Кайседо 3:2, Отаменди 4:2