Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в зала в Търнава (Словакия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Поставена под номер 1 Томова загуби от осмата поставена в схемата Греет Минен (Белгия) с 5:7, 1:6 за 88 минути.

Двете си размениха по един пробив в началото на първия сет, след което Минен спечели подаването на 28-годишната софиянка в 12-ия гейм и взе сета. Във втората част белгийката направи два пробива, даде само един гейм на Томова и затвори срещата с третия си мачбол.

25-годишната Минен, бивша номер 69 в света, е 183-а в класацията на УТА в момента.

Българката все пак заработи 1543 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която заема 91-ото място.