Най-добрата тенисистка на България при жените в момента Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира в Сеул. Тя отстъпи на Вероника Кудерметова с 5:7, 3:6 за 1:52 часа игра.

Първият сет бе доста оспорван, като и двете тенисистки взеха своите подавания, като в шестия гейм българката имаше 3 брейк пойнта, които обаче не успя да спечели. Последва сервис, в който Томова допусна пробив. Тя върна пробива при следващия сервис на Кумерметова, но след това допусна още един, но отново успя да го върне. Любопитното е, че серията с пробиви продължи и рускинята взе 11-тия гейм за 6:5, а след това спечели своя сервис, въпреки че Томова отново имаше шанс да пробие.

агубата на първата част от мача явно повлия на Вики Томова, която допусна два пробива във втория сет. Тя взе първото си подаване и загуби подаването на Кудерметова преди да се стигне до третия гейм, който Томова допусна пробив. Тя бе близо изравняването в шестия гейм, когато имаше два брейк пойнта, но за съжаление не успя да го направи.

В крайна сметка рускинята още веднъж успя да вземе подаването на Томова и се поздрави с победата мача.