Цветана Пиронкова отпадна след първата среща на турнира Мастърс 1000 в Маями, Флорида. Българката доминираше в първите 35 минути на мача с швейцарката Виктория Голубич и изведнъж загуби увереност, спря да играе и спечели само 1 от следващите 13 гейма. Пиронкова загуби мача продължил 1 час и 53 минути с резултат 6-3, 1-6, 1-6.

Само в дамските мачове може да има такива сривове и обрати.

В първия сет сервисът доминираше над посрещането. В деветте гейма имаше една единствена  възможност за пробив реализирана от българката. Тя изпълняваше много добър начален удар и спечели 20 от 23 възможни точки, когато подаваше.

Доминацията ѝ в сервис геймовете беше такава, че когато проби в началото на втория сет мачът изглеждаше спечелен. Пиронкова беше по активна и по правило или завършваше успешно или караше съперничката си да греши. Първият сет се игра 31 минути и завърши при резултат 6-3.

Снимка 284532

Всичко се обърна с главата надолу във втория гейм на втория сет. Тогава Цвети прибърза, смути се и Голубич върна пробива. В този момент безвъзвратно се смени инициативата в мача.

Пиронкова загуби увереност и започна да изкарва много топки в аут. Тези, които печелеше с лекота дотогава вече отиваха в полза на швейцарката. Ту в аут, ту в мрежата.

Българката не се предаде веднага. Тя спаси няколко топки за пробив, но не можа да спечели нито един гейм до края на втория сет, който загуби с 1-6 за 33 минути.

Третият сет беше особен. Той завърши също при резултата 1-6, но продължи 40 минути. Това се дължи на дългите сервис геймове на българката. Точките, когато тя подаваше са 20-29. Тоест 49 разигравания. При подаване на Голубович се изиграха само 14 разигравания. Цвети спечели само 4 точки и то в единствения гейм, който спечели.

Пиронкова спаси 10 точки за пробив. Тя направи няколко хубави разигравания, но увереността на швейцарката беше такава, че няколко нейни рисковани отигравания се получиха.

Така Цветана Пиронкова не може да излезе от слабата серия, в която се намира. Играта ѝ в началото на мача вдъхва увереност, но очевидно има психологическа дупка, от която не може да излезе.