Южнокорейският тенисист Сун-ву Куон постигна най-голямата победа в кариера си. В осминафинален мач от турнира от ATP 250 в Ню Йорк той се наложи над поставения под №3 Милош Раонич (Канада).

Раонич наниза 33 аса, но въпреки това загуби с 6-76(4), 7-6(4), 4-6.

Аляз Бедене изхвърли Стефанос Циципас от ATP 500 в Ротердам

Гъркът можеше да срещне Григор Димитров в петък

"Наистина съм много щастлив, че спечелих този тежък мач срещу Раонич. Той игра добре. Беше страхотен мач", коментира 22-годишният южнокореец, който е под №84 в ранглистата на ATP.

В последните 12 месеца той се изкачи с понече от 150 позиции в ранглистата. Победата му над Раонич означаваше втори четвъртфинал в турнир от ATP от началото на годината. За място на полуфиналите той ще спори с Кайл Едмънд (Великобритания) или Доминик Кьопфер (Германия).

Категорична победа в Ню Йорк записа и четвъртият поставен Юго Умбер. Французинът спечели 11 поредни гейма и надигра с 6-1, 6-0 представителя на домакините Маркос Хирон. Умбер се намира на рекордната за себе си 43-та позиция в света, след като през миналия месец в Окланд завоюва първата си титла. През ноември той загуби на "Мастърс" 1000 в Париж от Григор Димитров.

На четвъртфиналите в Ню Йорк Умбер ще се изправи срещу Миомир Кецманович (Сърбия), надиграл италианския квалификант Паоло Лоренци след 6-3, 6-3. Друг италианец - Андреас Сепи надигра Стив Джонсън (САЩ) със 7-6(4), 6-3. В следващия той ще играе с първия в схемата Джон Иснър (САЩ) или австралиеца Джордън Томпсън.