Най-добрият български състезател по билярд Георги Георгиев постигна най-големия успех в кариерата си. Той завърши на третото място на престижния турнир Billard Beckmann Men"s Open 2026 в Санкт Йохан им Понгау (Австрия). Това е една от най-силните международни надпревари в дисциплината десета топка.

По пътя към бронзовия медал 31-годишният Георгиев, който към момента заема 40-ото място в класацията на един от водещите билярдни промоутъри Matchroom Pool, постигна поредица от победи срещу състезатели от световния елит.Той започна участието си с убедителни успехи с по 2:0 сета над Харалд Щолка (Германия), Арсени Севастянов (Финландия) и седмия в света Мориц Нойхаузен (Германия). В четвъртфиналите Георгиев се наложи над опитния поляк Матеуш Шниегоцки след оспорван двубой, завършил при резултат 2:1 сета, и по този начин си осигури място сред четиримата най-добри състезатели в турнира.

Походът му обаче беше спрян на полуфиналите от германеца Феликс Фогел. След здрава битка Георгиев отстъпи с 1:2 сета и остана на крачка от мача за титлата.

Въпреки поражението, третото място е исторически успех за българския билярд. С победите си над петия в световната ранглиста Джошуа Филер (Германия), седмия - Мориц Нойхаузен и 26-ия в класацията Роби Капито (Хонконг), Георги Георгиев затвърди мястото си сред водещите играчи на международната сцена и постигна едно от най-значимите постижения в историята на българския билярд.

София отново приема Балканското първенство по снукър

София отново приема Балканското първенство по снукър

През декември