Гордостта на България Григор Димитров продължава да прославя страната ни. Първата ни ракета достигна до ¼ финалите на "Роджърс Къп" от сериите "Мастърс" в Торонто, побеждавайки Томи Робредо. Гришо се наложи в отделните части със 7:5, 5:7, 6:4.

В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу стария си познайник Кевин Андерсън, който отстрани поставения под номер 3 Станислас Вавринка.

Българинът, който е поставен  под № 7 в схемата на турнира в Торонто, спечели първия сет със 7:5. Играта вървеше гейм да гейм, когато накрая Димитров успя да пробие на 30 подаването на испанеца.

Във втората част всичко вървеше към бърза победа за Димитров. Той взе ранен пробив за 2:0, затвърди го при 3:0, а впоследствие нещата се развиваха нормално до 4:1 в негова полза. И изведнъж се получи неочакван срив в играта му. Испанецът се възползва още от първата си възможност и поведе с 6:5. Впоследствие той пропусна два сетбола на свое подаване, но при третия беше безкомпромисен и изравни резултата на 1:1 сета.

В третата част при 5:4 Димитров стигна до мачбол, който обаче Робредо спаси. При втория шанс да затвори мача обаче Гришо беше безпощаден и така взе гейма, сета и мача, за да се класира за четвъртфиналите.