След като заедно успяха да изведат страната си до триумф в неофициалното Световно първенство Купа "Дейвис", сега Роджър Федерер и Стан Вавринка отново са конкуренти, но не на корта, а в спора за наградата "Спортист на годината" в Швейцария.

Двамата тенисисти, които завършиха сезона в Топ 4 на световната ранглиста, са сред номинираните в тазгодишното издание на анкетата заедно със скиорите Дарио Колоня и Сандро Вилета, сноубордистите Невин Галмарни и Юри Подладчиков, лекоатлета Карим Хюсеин, хандбалиста Анди Шмид и колоездача Нино Шуртер.

17-кратният шампион на турнири от Големия шлем спечели на пет пъти приза за "Спортист на годината" в последните 11 години, но през изминалия сезон остана едва на шеста позиция в класирането, докато Стан завърши втори.

Ще успее ли някой от двамата да грабне наградата през тази година? Отговорът на този въпрос ще научин на 14 декември, когато ще се проведе церемонията по награждаването.