Анди Мъри (Великобритания) се класира за втория кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) от сериите АТП 250 с награден фонд 1 377 025 долара.

Мъри, двукратен шампион в надпреварата от 2008 и 2009 година и участващ с "уайлд кард", победи на старта италианеца Лоренцо Сонего след обрат с 4:6, 6:1, 7:6(4). Мачът продължи два часа и 33 минути. При 5:4 в полза на Сонего в третия сет, британецът спаси три мачбол, изравни за 5:5 и надделя със 7:4 в тайбрека.

Следващият съперник на 70-ия в света Анди Мъри ще бъде поставеният под номер 4 в схемата Александър Зверев (Германия).

Представителят на Австралия Джейсън Кублер преодоля Аслан Карацев след 7:6(4), 1:0 и отказване на руснака, който се контузи в хода на мача. Във втория кръг Кублер ще срещне втория в схемата канадец Феликс Оже-Алиасим.

Участващият с "уайлд кард" Фернандо Вердаско, който има само 13 победи на ниво АТП от началото на 2020 година, бе елиминиран от австралиеца Кристофър О'Конъл. Испанецът загуби с 1:6, 6:3, 0:6 за час и 43 минути игра.

Стартиралият от квалификациите Лиъм Броуди от Великобритания си уреди двубой с третия в схемата Даниил Медведев (Русия) след като отстрани Олексий Крутих (Украйна) с 6:0, 4:6, 7:6(2) за два часа и 30 минути.