Видна фигура в Републиканската народна партия в Измир Таджетин Байър се е срещнал със Станимир Стоилов. Това обяви политикът в личните си социални мрежи. Отборът на Гьозтепе, воден от българския треньор, се представя колебливо напоследък и европейските му амбиции не се покриват с резултатите, след като има само една победа в деветте си мача от февруари насам.
Споделяйки публикация в профила си, Байър заяви, че се е срещнал с треньора на Гьозтепе Станимир Стоилов. И след срещата е написал: "Този град, тези фенове заслужават Европа!".
След което продължава: "Какво прекрасно съвпадение... Предния ден, в мача ни водехме с 1:0, след което изоставахме с 1:3. Имаше момент, в който си помислих, че сърцето ми ще спре. Но този отбор не се предаде. В края на 90-те минути те се върнаха и направиха резултата 3:3. Казах на нашия уважаван треньор: "Има фенска база от 0 до 40-годишни, които са посветили младостта си на Гьозтепе. Те не са се усмихвали от дълго време. С вашето идване тази надежда отново разцъфна и тези лица се усмихнаха малко." Сега предстои още. Този град, тези фенове заслужават Европа. Нека заедно вземем този билет."
"Жълто-червените" от Измир са на 6-о място в класирането с 47 точки, колкото има пред тях и Башакшехир. Бешикташ е на 4-о място с 55, а води Галатасарай с 68.
"Гьозтепе показа непостоянно представяне през втората половина на сезона в Суперлигата , не успя да намери своя ритъм след паузата за националните отбори. Въпреки това, с оставащи 5 мача в първенството, единствената цел на Гьозтепе е да спечели и петте и да се бори за място в европейските турнири. Старши треньорът Станимир Стоилов и неговият щаб финализираха всичките си планове за мачовете срещу Коджаелиспор , Анталияспор , Трабзонспор , Газиантеп ФК и Самсунспор . Без място за по-нататъшна загуба на точки, жълто-червените се стремят да започнат своето възраждане тази седмица с победа с 3 точки като гост на Коджаели", пише вестник fotomac.com.tr и обяснява как е преминала последната тренировка, веднага след срещата на Стоилов с местния политик.
УмеренЦСКА
на 16.04.2026 в 17:24:27 #2...Не е за учудване колко малко интерес предизвикват съобщенията за участието на Гьозтепе в турското първенство. Мъри Стоилов вече загуби "ореола" си като "единствен", който може да докара Левски до титлата в България. В момента Хулио Веласкес май ще отнеме "ореола" на Мъри... А това, че Гьозтепе прави неудачна серия в турското първенство си е тяхна, турска работа, която не засяга българските любители на футбола. Ясно е, че Гьозтепе няма шансове за евротурнирите. Ама там да си се оправят с "разходите" по тия надежди и да търсят в какво е "виновен" или "невиновен" Мъри.
nikox2
на 16.04.2026 в 16:25:08 #1Даааа,Пеевски се опитва да му купи гласа.Кандев защо дреме,а още не го е арестувал.