Поставената под №1 Каролине Возняцки победи представителката на домакините Джоана Конта в най-интересния осминафинал на турнира на трева от категория WTA Premier в Ийстборн (Англия). Датчанката загуби първия сет, но направи обрат и днес ще срещне на четвъртфинал намиращата се в отлична форма австралийка Ашли Барти.

Виктория Томова с втора победа в квалификациите за Уимбълдън 2018

Българката се наложи в три сета над Аяно Шимизу (Япония)

Барти спечели преди десет дни турнира в Нотингам, а вчера премина лесно през тайванската майсторка на двойки Су-Уей Хсиех. Победителката от Бирмингам в неделя Петра Квитова реши да не излезе за мача си полякинята Агниешка Радванска. Чехкинята си даде малка почивка преди Уимбълдън след дългата серия от мачове, които изигра.

В долната част на схемата Йелена Остапенко даде само три гейма на румънката Михаела Бузарнеску. №2 Каролина Плишкова беше малко по милостива към своята сънародничка от Чехия Барбора Стрицова при успеха си от 6-3, 6-4.

Осминафинали на дамския турнир на трева от WTA Premier в Ийстборн (Великобритания):
Каролине Возняцки (Дания, №1) - Джоана Конта (Великобритания, №13) 4-6, 6-1, 6-4
Ашли Барти (Австралия, №8) - Су-Уей Хсиех (Тайван) 6-0, 6-4
Анжелик Кербер (Германия, №4) - Даниеле Колинс (САЩ) 6-1, 6-1
Дария Касаткина (Русия, №7) = Анастасия Севастова (Латвия, №11) 6-4, 6-4

Йелена Остапенко (Латвия, №5) - Михаела Бузарнеску (Румъния) 6-1, 6-2