Виктория Томова спечели и втората си квалификационна среща за Уимбълдън 2018. Тя се наложи в трисетов мач над японката Аяно Шимизу с 6-3, 4-6, 6-0.

Тревата е много близо до сърцето на Григор Димитров

Българският №1 се подготвя сериозно за Уимбълдън

Томова водеше играта в първия сет и закономерно се наложи с 6-3. Във втората част се играеше гейм за гейм, но в края Шимизу проби и изравни резултата. Третият сет премина изцяло под диктовката на Вики, която не даде гейм на съперничката си.

В третия кръг Томова ще срещне 19-годишната рускиня Анна Калинская, която се справи с прогресиращата в последните седмици словенка Далила Якупович.

Първата ракета на България има вече едно участие в турнир от Големия шлем. През януари в Австралия тя попадна в основната схема като "щастлива губеща" и загуби от американката Никол Гибс.