Григор Димитров направи не особено уверена, но все пак успешна първа крачка към защитата на първата си ATP500 титла в Акапулко като мина през Филип Краинович с 6:3 5:7 6:0. Българинът определено изигра мач, който едва ли някога ще иска да си припомни. Играта му не отговаряше на стандартите на Топ 10.

Срещата започна ужасяващо за Димитров. Той допусна пробив в първия гейм след като направи три двойни грешки. Силният вятър обаче затрудняваше сервиращите и Григор успя веднага да върне пробива, след което спечели три гейма подред. Световният №10 не допусна нови колебания в представянето си и затвори сета с 6-3 за 29 минути. Григор използваше по прекрасен начин ширината и дълбочината на корта, за да придаде повече агресия на играта си и се придвижваше впечатляващо по корта.

В първия гейм на втория сет, продължил 18 минути, Димитров имаше 8 възможности за пробив, но не успя да се възползва. По-нататък двамата си размениха пробиви, за да се стигне до 5:4 и 40:0 за българина. Но вместо да се запъти към пресконференцията на победителя в двубоя, Димитров успя отново да загуби подаването си.

И не само това - тоталният срив в представянето на шампиона в Акапулко продължи при 5:6, когато с абсурдна двойна грешка и елементарен бекхенд в мрежата, Григор сам вкара в трети сет един мач, който много отдавна трябваше да е приключил.

Разбира се, по-сериозната класа на Димитров натежа в решителната част срещу и българинът отнесе съперника с 6:0.

С победата Григор си осигури $18 020 от наградния фонд и защити 45 от спечелените преди година 500 точки за ранглистата. Следващият му съперник ще бъде американецът Райън Харисън, който се класира за втори кръг след отказване на Доналд Йънг при 4:6, 6:2, 4:2.