Най-добрият български тенисист Григор Димитров тръгна с победа в турнира от сериите ATP 500 на твърди кортове в зала във Виена. Той се наложи над китаеца Жинжен Жан с 6:4, 7:5 в двубой от фазата на 1/16-финалите, който продължи час и 38 минути.

Жинжен Жан постигна пробив още при първия сервис гейм на Григор Димитров. Китаецът успя да го затвърди и поведе с 2:0 гейма. Първата ракета на България успя да върне пробива в шестия гейм, като по този начин изравни при 3:3. Гришо съумя да спечели гейм за втори път при подаване на Жан в десетия гейм, като по този начин затвори първия сет при 6:4 в своя полза.

Григор Димитров стартира силно втората част като спечели подаването си на нула. Българинът имаше възможност да постигне пробив още във втория гейм, но пропиля два брейк бола. Нова такава възможност се откри пред Гришо в шестия гейм, но отново не успя да реализира нито един от двата си брейк бола, а китаецът изравни за 3:3. Размяната на сервис геймове продължи. Гришо бе поставен в неприятна ситуацията в 11-ия гейм при 5:5, когато трябваше да спасява два брейк бола на своя опонент, но съумя да спечели подаването си и да поведе с 6:5. Българинът успя да пробие Жан, за да затвори двубоя при 7:5 във втория сет.

Във втория си мач в столицата на Австрия Григор Димитров ще се изправи срещу Томаш Махач, а при успех над чеха на пътя на хасковлията ще бъде един измежду Лучано Дардери и Джак Дрейпър във фазата на четвъртфиналите.

Томи Пол се оказа непреодолимо препятствие за Григор Димитров на финала в Стокхолм