Григор Димитров победи Миша Зверев с 7-6(5), 7-5 и се класира за осминафинал на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати. Мачът започна с почти три часа закъснение заради силен дъжд, който се изля на кортовете. Българинът имаше леко предимство през цялата среща, но трудно достигна до успеха. В третия кръг българският №1 ще играе срещу Новак Джокович срещу когото има една победа от седем мача.

Александър Зверев се издъни в Синсинати

Световният №4 с втора поредна загуба

Димитров традиционно сервира първи и допусна пробив в първия гейм на мача при единствената възможност появила се пред Зверев. В следващите минути германецът имаше леко предимство, залагайки на кратки разигравания и излизания на мрежата. В шестия гейм Гришо върна пробива за 3-3 и взе инициативата.

На практика тази партия, най-дългата в мача, определи крайния победител. В нея имаше общо 16 разигравания, като Зверев отрази четири точки за брейк.

Първият сет беше решен в тайбрек. Григор поведе в него с 3-1, допусна двойна грешка при 4-3, когато имаше 2 мини брейка аванс и пусна много точна минаваща топка за 6-4. Димитров реализира втория сетбол на собствен сервис след 54 минути игра.

Снимка 373431

Във втората част доминираше сервиса. Григор беше безпощаден и загуби общо 9 точки, когато подава. Зверев отговаряше със същото и геймовете вървяха бързо. Единствено в седмата партия българинът имаше две пропуснати възможности да пробие.

Все пак решителният брейк дойде в най-добрия момент. При 5-5 хасковлията дръпна с 15-40 и успя с хубав ретур да влезе в разиграване. Той изгради хубава атака с убийствени форхенди и взе оказалата се най-важна точка в мача. Последният гейм беше формалност, с която срещата беше затворена със 7-5.

Григор Димитров спечели 83 точки срещу 76 за Миша Зверев. Българинът достигна до 64% на втори сервис. Този показател беше 10 от 13 във втория сет, което на практика лиши съперника му от минимален шанс за пробив.

Миша Зверев за четвърти път преклони глава пред Григор Димитров. Българинът показа, че когато увереността му е налице, играта му става методично точна и победата идва закономерно.