За трети път през 2018 година световният номер 4 Александър Зверев допусна втора поредна загуба, и то отново в 1 кръг на тенис турнир от сериите "Мастърс". След като бе сразен от Стефанос Циципас на четвъртфиналите в Торонто, сега младият германец отпадна рано-рано в Синсинати след 7:5, 4:6, 5:7 от 55-ия в света Робин Хаасе. Това означава, че холандецът в следващия кръг ще се изправи срещу Пабло Кареньо-Буста или Брадли Кан.

За Хаас това е поредна престижна победа по време на американския сезон на твърди кортове, тъй като в последните девет дни постигна успехи над Кей Нишикори, Денис Шаповалов и сега Зверев. Дебютът на германеца в Синсинати пък се оказа доста катастрофален, като особено във втория сет той изглеждаше ужасно на корта и губеше с два пробива при 0:4, преди все пак да върне един брей, но да допусне поражение.

Хаасе не бе убедителен на свой сервис в първия сет, съперникът му - във втория, а в третия двамата поднесоха най-равностойната битка на феновете. При 5:5 обаче Зверев допусна втори пробив и именно той се оказа ключов за изхода от двубоя, защото Хаасе го защити и след като отрази два шанса за рибрейк, се възползва от втория си мачбол за победата.