Австрийският тенисист Доминик Тийм сложи край на победната серия на бившия световен №1 Анди Мъри и го елиминира в четвъртфинален мач на турнира от ATP 500 в Пекин (Китай).

Новак Докович смаза Люка Пуй  и е на 1/2-финал в Токио

Новак Докович смаза Люка Пуй и е на 1/2-финал в Токио

Рейли Опелка и Джон Милман сложиха край на надеждите за домакински триумф

Тийм беше по-добър от изморения си съперник и се наложи с 6-2, 7-6(3). Той пропусна да затвори срещата, сервирайки при 5-4 във втория сет.

Срещата предложи страхотни разигравания от основната линия, комбинирани с къси топки и технични волета. Мъри изоставаше в резултата през цялото време. В решителния тайбрек, до който се стигна с много голямо усилие от страна на британеца, Тийм поведе с 4-1 и нямаше проблем да затвори срещата.

Снимка 446152

В първия мач за деня Карен Хачанов (Русия) победи Фабио Фонини (Италия) 3-6, 6-3, 6-1. Хачанов и Тийм утре ще премерят сили в двубой за място на финала в Пекин.

Стефанос Циципас (Гърция) спечели първия сет срещу Джон Иснър (САЩ) след тайбрек, завършил при резултат 7-3. В последния четвъртфинал сили ще мерят Сам Куери (САЩ) и Александър Зверев (Германия).