Президентът на Република България Илияна Йотова ще присъства лично, за да подкрепи благотворителната инициатива на Фондация "Стилиян Петров" на стадион "Лазур" за "Мача на Надеждата".
Тя ще бъде сред официалните гости в Бургас, с което изразява своята съпричастност към каузата, обединяваща хиляди българи в борбата с онкологичните заболявания.
Присъствието на държавния глава Илияна Йотова е доказателство за голямата значимост на събитието, което превръща Бургас в столица на солидарността.
Благотворителният "Мач на Надеждата" ще се проведе на 6 юни 2026 г. от 17:00 ч. на стадион "Лазур" в Бургас и ще събере на едно място спортни легенди, обществени личности и артисти.