Световният №1 Новак Джокович се класира за 1/2-финал на турнира от ATP 500 в Токио (Япония). Надпреварата е една от двете от тази категорiя и е с награден фонд от 1.9 млн. долара.

Димитър Кузманов лекува контузия в коляното с процедури в София

Българският тенисист се надява да е здрав за следващия мач за "Купа Дейвис"

Джокович беше безапеалционен срещу №5 в схемата Люка Пуй и го отнесе за 6-1, 6-2 само за 50 минути. Сърбинът заби 8 аса, като не направи нито една двойна грешка. Той проби Пуй 5 пъти при 6 появили се пред него възможности.

Люка Пуй все пак реализира един брейк, намалявайки резултата във втората част на 2-4. Но точките в срещата показват изключителното превъзходство на сърбина - 53 на 23 в негова полза.

За място на финала Джокович ще спори с победителя от мача Давид Гофен (Белгия) - Хьун Чун (Република Корея), който се играе в момента.

В другия полуфинал ще се срещнат американският майстор на сервиси Рейли Опелка и австралиецът Джон Милман.  Двамата сложиха край на надеждите за титла на домакините. Опелка пречупи Ясутака Учияма с 6-3, 6-3, а Милман не остави шанс на Таро Даниел след 6-4, 6-0.