Шампионът от US Open 2020 Доминик Тийм се класира за 1/32-финалите на "Ролан Гарос". Австриецът елиминира хърватина Марин Чилич с 6-4, 6-3, 6-3 в мач, продължил малко повече от два часа.

Поставеният под №3 е финалист в Париж от предишните два сезона. Той пропиля ранен пробив аванс в първия сет, но след 4-4 той взе четири поредни гейма, с което спечели първата част и поведе с 2-0 във втората.

Нов пробив затвори втория сет за Тийм. В третата част австриецът той навакса ранен брейк и с поредица от пет гейма дръпна с 5-2 по пътя си към крайната победа. В края Чилич имаше минимален шанс да остане в мача, но накрая сбърка лесен ретур на втори сервис.

Хърватинът Чилич, който е двукратен четвъртфиналист на "Ролан Гарос" през 2017 и 2018 година, допусна цели 43 непредизвикани грешки срещу 21 на австриеца. Миналата година Марин загуби петсетов трилър на "Ролан Гарос" срещу българския тенис ас Григор Димитров.

В сряда Доминик Тийм ще се изправи срещу квалификанта Джак Сок (САЩ), който отстрани сънародника си Райли Опелка с 6-4, 6-4, 6-3.

Григор Димитров - Марин Чилич 6-7(3), 6-4, 4-6 7-6(2), 6-3