Българският тенисист Димитър Кузманов не успя да се класира за четвъртфиналите на турнира на клей от сериите "Чалънджър" 50 в Шимкент.

Поставеният под номер 4 в схемата пловдивчанин отстъпи с 4:6, 2:6 пред Бувайсар Гадамаури от Белгия за час и 25 минути игра във втория кръг от турнира.

Кузманов пропусна три възможности за пробив при 2:2 гейма в първия сет, а веднага след това допусна да загуби подаването си в шестия гейм.

Във втория сет българинът допусна пробив за 2:3, което доведе до срив в играта му и до края на срещата Гадамаури нямаше никакъв проблем да спечели още три гейма по ред.

Така на четвъртфиналите белгиецът ще срещне Мили Поличак от Хърватия.

За участието си във втория кръг в Шимкент Кузманов ще вземе 1010 долара от наградния фонд и четири точки за световната ранглиста.

Кузманов загуби в Оейраш

Кузманов загуби в Оейраш

Той отпадна от първия поставен